Jihoměstský pivovar

Najnowszy projekt Franty Richtera, właściciela minibrowaru U Bulovky, zlokalizowany jest w dość nietypowym miejscu. Chodov to typowe blokowisko, sypialnia Pragi. Najprościej dojechać do ostatniej stacji metra C-Háje i dalej przejśc kilka minut piechotą. Budynek browaru dostosowuje się do otoczenia, ot zwykły pudełkowaty pawilon w którym poprzednio mieściła się kotłownia. Wrażenia zmieniają się po wejściu do środka. Obszerna sala wypełniona jest drewnianymi stołami i ławami, które jeszcze lśnią nowością. Zaskakuje widok dwóch warzelni – tej właściwiej oraz miniaturowej, która służyć ma do próbnego warzenia nowych gatunków piw. Lokal posiada piętro, umiejscowiona tam jest przyjemna antresola oraz kolejne obszerne sale dla gości. Tym samym Jihoměstský pivovar stał się największym minibrowarem w Pradze (no, może U Fleků w miesiącach letnich go przebija).

W dolnej sali zwraca uwagę profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, wynika z tego, że będą tu organizowane imprezy.

Pierwsza warka piwa została uwarzona pod koniec maja, a przez pierwsze tygodnie działalności podawano tu piwa z minibrowaru U Bulovky. Plany właściciela są ambitne. Chce, by w karcie było około 10 piw, w tym takie specjały jak Weizenbock czy Dunkelweizen. Pamiętam, że przy starcie Bulovky również były takie zamiary, ale skończyło się co najwyżej na jednym, dwóch specjalnych, warzonych sezonowo piwach. Mam nadzieję, że nowe miejsce i jego duży potencjał pozwolą Francie Richterowi zrealizować swoje marzenia o szerokim wyborze zróżnicowanych piw.

Jihoměstský pivovar, Podjavorinské 1602/11

http://www.jihomestskypivovar.cz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Minibrowary, Praha 11-Chodov. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.